Junior Culinary Cap
W dniu 1 lutego 2018 roku  Zarząd Fundacji Świętokrzyskich Szefów Kuchni i Kucharzy zaprosił nasze hotelarki do Centrum Biznesu Hotelu Kongresowego w Kielcach na Ogólnopolski Konkurs Gastronomiczny "Junior Culinary Cap". Dziewczyny miały możliwość pod opieką wychowawcy Bursy p. Edyty Król i nauczyciela hotelarstwa p. Kamili Sobaś zobaczyć jak odbywają się takie konkursy, poznać najlepszych kucharzy regionu i poznać smaki wymyślnych dań konkursowych.
 

Własnoręczne ozdoby bożonarodzeniowe
W dniu 17 grudnia 2017 roku, w Niepublicznej Bursie w Kielcach odbyły się zajęcia plastyczne pt. „Bożonarodzeniowe ozdoby świąteczne”. Zajęcia zorganizowane były przez wychowawców. Celem zajęć było: kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia, umożliwienie przedstawienia własnej wizji, nastroju oraz tradycji Świąt Bożego Narodzenia, pobudzanie inwencji twórczej i rozwijanie wyobraźni plastycznej, wspólne spędzanie czasu w okresie przedświątecznym (integracja, kolędowanie), stworzenie uczniom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych.

Zajęcia były dobrowolne dla młodzieży. Każdy mógł przedstawić swój pomysł na ozdobę świąteczną. Młodzież własnoręcznie przygotowywała świąteczne bombki, gwiazdy i dzwonki. W zajęciach wzięło udział 30 osób.

 

 

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
Wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, samych szczęśliwych dni w nadchodzącym roku oraz szampańskiej zabawy sylwestrowej życzy Dyrekcja Szkoły oraz Bursy Szkolnej.

 

WYJŚCIE NA LODOWISKO
Dzień 25 listopada 2017 roku młodzież z naszej Bursy spędziła na sportowo. W tym dniu odbyło się wycieczka na lodowisko zadaszone „Stadion” przy alei Na Stadion 365 w Kielcach. Pod opieką naszych wychowawców młodzież bardzo chętnie uczestniczyła w aktywnym spędzaniu czasu wolnego. 
Dodatkowo była to doskonała okazja do osobistego zapoznania się z jedną z dyscyplin Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które w lutym 2018 roku odbędą się w południowokoreańskim Pjongczangu. Młodzież miała do dyspozycji łyżwy hokejowe (dla początkujących) i łyżwy figurowe (dla średniozaawansowanych). Większość uczestników wyjścia przekonała się, że jazda na łyżwach jest trudną technicznie dyscypliną sportu, która wymaga wielkiego nakładu pracy i silnej motywacji w dążeniu do celu. 
Jednak wszyscy uczestnicy pod czujnym okiem instruktorów sprawnie stawiali swoje "pierwsze kroki", a cały wieczór sprawił wiele radości.​

 

SPARTAKIADA SPORTOWA
15 czerwca 2017 w Bursie Szkolnej odbył się piknik i I SPARTAKIADA SPORTOWA. Inicjatywa została zrealizowana przez wychowawców w ramach programu „ Zdrowo na sportowo”. W Spartakiadzie każdy mógł spróbować swoich sił, a najlepsi zostali nagrodzeni medalami.

DSC 0788m DSC 0810m DSC 0815m