Wychowanki naszej Bursy, Valeriia i Mariia brały udział w szkolnym konkursie „Światowy dzień Ziemi ” w kategorii model. Gratulujemy pomysłu i wygranej!

Nocą 19/20 maja 2018r. bez opłat zwiedzaliśmy miejsca związane z kulturą i sztuką. To wydarzenie jest niezwykle atrakcyjne. Udało nam się zobaczyć wystawy w Muzeum Narodowym, pobawić się zabawkami w Muzeum Zabawek i Zabawy, pospacerować po komnatach Pałacu Biskupów Krakowskich. Wszystkie te obiekty odpowiednio podświetlone wyglądały z zewnątrz niezwykle tajemniczo. A nocny spacer po deptaku pod opieką p.Jadwigi Słabiak był przyjemny przed snem.

 

Jak co piątek w naszej bursie odbyły się zajęcia kulinarne pod czujnym okiem p.Anity Majkowskiej. Tym razem wypiekaliśmy i zajadaliśmy się pysznymi racuszkami. Wspólnie spędzony czas był miłym, ciepłym i integrującym spotkaniem.

 

W dniu 4 maja, w bursie odbył się "Dzień Naleśnika" pod czujnym okiem naszej wychowawczyni Anity Majkowskiej. W czasie zajęć była nauka wyrabia ciasta, wypiekania, a następnie nadziewania konfiturami, ponieważ "naleśniki są jak koperty, możesz im powierzyć w pełnym zaufaniu każdą treść". Na podsumowanie wspólnie spędzonego wieczoru był poczęstunek.

W długi majowy weekend, przy tak pięknej, słonecznej pogodzie wolny od nauki czas można spędzić tylko na grillowaniu …