W dniu 21 maja w bursie Bartek odbyły się zajęcia z origami przeprowadzone przez wychowawcę Iwonę Piątkiewicz. Wychowankowie zapoznali się ze sztuką składania papieru, która się cieszy niesamowitą popularnością wśród ludzi na całym świecie. Origami wywodzi się z Dalekiego Wschodu i opiera się na tworzeniu modeli bez użycia nożyczek i kleju. Młodzież zapoznała się z podstawowymi technikami tej sztuki oraz ich genezą. Jak się okazało, japoński żuraw jest symbolem origami. Jest on także symbolem szczęścia i długowieczności. Według japońskich legend potrafi on dożyć nawet do 1000 lat. Istnieje także legenda dotycząca wykonywania go z papieru. Mówi się, że jeżeli ktoś złoży ich tysiąc, spełni się jedno jego życzenie. Tematem zajęć było składanie tulipanów – kwiatów, które najbardziej się kojarzą z wiosną. Tak więc powstał cały bukiet dla Pani Dyrektor.
> >
Wychowankowie bursy "Awans" uwielbiają spędzać czas na łonie natury. Pogoda za oknem również sprzyja spacerom. Tym razem wychowankowie bursy "Awans" wybrali się nad Kielecki Zalew w poszukiwaniu promieni słonecznych i wytchnienia w otoczeniu przyrody. Wychowankom towarzyszył wychowawca Katarzyna Gołuzd.
> >
W minioną sobotę korzystając z ładnej pogody wychowankowie Bursy ASYSTENT urządzili grilla
Jak widać uczniowie klas o profilu Technik Żywienia (ale nie tylko
) spisali się na medal i przygotowali kiełbaski jak i piękne oraz zdrowe szaszłyki z warzywami 
Wszyscy mieli okazję choć
przez parę chwil poczuć się jak prawdziwy kucharz i pogrillować potrawy. Młodzież po posiłku nie zapomniała także o aktywności fizycznej
To był udany i pyszny dzień. Już czekamy na następny 
> >
W dniu wolnym od nauki wychowankowie Bartka mieli wspaniałą okazje na zrelaksowanie się. Razem z jedną z wychowawczyń Iwoną Piątkiewicz zorganizowali sobie wspólnego grilla. Każdy się poczęstował smażonymi kiełbaskami oraz fajnie spędził czas grając się w piłkę, badmintona, albo po prostu siedząc przy ognisku i rozmawiając na różne tematy. Dobrej zabawie towarzyszyła też świetna pogoda.
> >
W bursie Bartek zostało założone przez wychowawców Pana Jacka Sojkę oraz Panią Anetę Puton kółko wizjonerów, gdzie wychowankowie mogą wykazać się swoją wyobraźnią, troszkę pomyśleć logicznie i podzielić się własnymi projektami. Tematem pierwszego zajęcia był stworzenia nowego zwierzaka, który posiadał cechy już istniejących. Tak powstał słoniowy struś krowi, człowieko-rybo-ptak, zwierzak zaspokający wszystkie potrzeby kobiece i inne stwóry. Bez żadnych wątpliwości, wychowankowie posiadają nieograniczoną wyobraźnię, i kto wie, może w przyszłości stworzą takiego zwierzaka domowego, który by pomagał w prowadzeniu gospodarstwa domowego i nie tylko
> >