8 marca 2020r wychowankowie Koła Wolontariatu Bursy „BARTEK” odwiedzili Dom Pomocy Społecznej w Kielcach przy ul. Jagiellońskiej w Kielcach. Pensjonariusze nie kryli wzruszenia, nasza wizyta cytuję: „Rozświetliła ten dzień” – to słowa jednej z Pań. Uczniowie poczęstowali każdego ciasteczkiem, które upiekła p. Ewa Ołubiec – Opatowska w ramach współpracy z naszym wolontariatem. Wizyty będą się odbywać cyklicznie, nasi wolontariusze zadeklarowali swoje kolejne spotkania podczas , których będą mieli okazję bliżej poznać pensjonariuszy, ich problemy, a także pasje i zainteresowania. Spotkanie zorganizowała p. Jolanta Lewandowska

 

Kolejne spotkanie przy herbacie poprowadziła wychowawca Natalia Nikitska. Temat „Ekologia i ja”

Dyskutowaliśmy o tym, jak każdy może wpłynąć na środowisko i co można czerpać z polskich doświadczeń dla Ukrainy. Wychowankowie bursy oglądali film „Lekcja ekologii”.

 

06.03.2020 Na Świetlicy w  bursie „Bartek” odbyła się uroczystość z okazji Dnia Kobiet.

Wieczór zapoczątkował występ kabaretowy, który przygotowali wychowankowie bursy. Tematem występu była „dyskryminacja kobiet”, ukazana w humorystyczny sposób.

Później odbył się konkurs „Cisza przed burzą” między dziewczynkami III i IV piętra. Wszyscy wspierali uczestniczki,ale jak zwykle wygrały najlepsze, . Zwycięzcami zostały dziewczynki z IV piętra.

Ale udała nam się ta zabawa!

 

Podkategorie